James Patterson

James Patterson ka shitur mbi 300 milionë kopje të librave të tij dhe arrin të fitojë afro 100 milion dollarë në vit, e që me bujari u jep mbështetje universiteteve, mësuesve në kolegje, librarive të pavaruara, bibliotekave të shkollave e kështu me radhë. Me i famshem eshte seriali i librave te Grate e Klubit te Vrasjeve me 14 vellime.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 5 nga 5 libra
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Detektivja Lindsej Bokser po ecën me ngarendje përgjatë një rruge piktoreske të San Franciskos, kur një shpërthim eksplozivi trondit zonën. Shtëpia e një manjati interneti përfshihet në çast nga flakët dhe kur Lindsej futet brenda për të kërkuar të mbijetuarit, ndeshet me tre të vdekur. Ketu fillon edhe historia e investigimi te ketij romani, pjese e...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Djalë trazavaç si Rafe Khatchadorian është e vështirë të gjesh: Është nga ata që i ka bërë mal prapësitë e shtëpisë dhe shkollës, dhe që ka refuzuar që të zbatojë të gjitha rregullat e sjelljes. Ai ka ndërtuar rregullat e tij, por vjen një moment që ai duhe të vendosë nëse duhet t’i marrë përsipër të gjitha apo duhet ti nënshtrohet rregullave që imponon...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Aventurat e Patterson në shkollë vazhdojnë si mos më keq: Çfarë ndodh me Rejf Kaçadorianin pasi shkon në shkollë e mesme artistike, i cili ka tmerr matematikën dhe historinë?

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Truri është një killer serial. Truri është një “mendje-mjeshtër”, është “më i miri”. Ai nuk ka nevojë t’i kryejë vetë krimet: i mjafton të manipulojë psikologjikisht disa individë e t’i dërgojë “në mision” - për të grabitur banka e për të masakruar pengjet, për shembull - e pastaj t’i heqë qafe.

  900 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 5 nga 5 libra