Kate Quinn

U lind në Kaliforninë e Jugut. Ka studiuar në Universitetin e Bostonit, ku mori diplomën baçelor dhe master për muzikë klasike. Duke realizuar ëndrrën e jetës së saj, ajo ka shkruar katër romane të sagës “Perandorja e Romës” dhe dy libra, ngjarjet e të cilëve zhvillohen në kohën e Rilindjes Italiane, ku përshkruan vitet e para të klanit famëkeq Borxhia. Të gjithë librat e saj janë përkthyer në shumë gjuhë. Tani jeton në Merilend, me bashkëshortin dhe me dy qentë e zinj të quajtur Cezar dhe Kalpurnia.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Në një roman historik dhe interesant nga autorja e bestsellerave ndërkombëtarë Kate Quinn, dy femra: një spiune e rekrutuar në Rrjetin Alisa, që ka vepruar vërtet në Francë gjatë Luftës së Parë Botërore dhe një vajzë rebele e shoqërisë së pasur amerikane, që kërkon kushërirën e saj në vitin 1947, bashkohen në një rrëfim magjepsës për guximin, sakrificën...

  1 400 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër