I ri Gjaku i peshkut Shiko më të madhe

Gjaku i peshkut

Jiří Hájíček A-005398

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një roman për prindërit dhe për fëmijët, për kujtimet dhe për mënyrën sesi duhet të ndërtojmë raportet me brezat. Është një ndër romanet më të mira të letërsisë bashkëkohore çeke, fitues i disa çmimeve dhe i përkthyer në disa gjuhë të botës.

Më shumë detaje

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062697

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Hana pas pesëmbëdhjetë vitesh largimi, kthehet në Vltava, në vendlindjen e saj. Fshati do të përmbytet nga baseni i një termocentrali, por.... bashkë me fshatin do të përmbyten edhe kujtimet e Hanas.

Ngjarjet janë vendosur në mesin e viteve tetëdhjetë dhe në fillimin e viteve nëntëdhjetë të shekullit të kaluar.

Gjaku i peshkut është një roman për; fëmijët dhe prindërit; dashurinë dhe urrejtjen, për krizat familjare, për gabimet.

Është një libër që të mëson si të falësh

Në bashkëudhëtim me këtë libër duhen mbajtur mend dy këshilla të rëndësishme:
Këshilla e parë: Tregoni gjithmonë vetëm të vërtetën për gjithçka në të gjitha rrethanat.

Këshilla e dytë: Mos qaj dhe mos u trishto për të shkuarën. Gjithçka që ka ndodhur dhe të mungon i takon një kohe që nuk kthehet më.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe416
ISBN9789928062697
Titulli origjinalRybi krev
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAni Hafizi
RomanPsikologjik