I ri E shoh cfare po mendon Shiko më të madhe

E shoh cfare po mendon

Joe Navarro A-002733

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mbushur me shembuj nga përvoja profesionale e Navarro-s, ky libër përfundimtar ju ofron një mënyrë të re dhe të fuqishme për t’u orientuar në botën tuaj.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265166

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

AI THOTË SE ËSHTË OFERTA E TIJ MË E MIRË. A ËSHTË e tillË?

AJO THOTË SE ËSHTË DAKORD. A ËSHTË VËRTET?

INTERVISTA SHKOI SHKËLQYER. APO JO?

AI THA SE NUK DO TA PËRSËRISTE MË. POR E BËRI SËRISH.

Nëse doni të rrisni në kulm inteligjencën tuaj joverbale, atëherë lexoni këtë libër. Joe Navarro, një ish-agjent i kundërzbulimit në FBI dhe një ekspert i mirënjohur për sjelljen joverbale, shpjegon se si të lexoni shpejt njerëzit: deshifroni mendimet dhe sjelljet, shmangni kurthet e fshehura, dhe zbuloni sjelljet mashtruese. Gjithashtu do të mësoni se si gjuha juaj e trupit mund të ndikojë në atë që shefi juaj, familja, miqtë, dhe të panjohurit, mendojnë për ju. Do të zbuloni:

  • Instinktet e lashta të mbijetesës që kontrollojnë gjuhën e trupit
  • Përse fytyra është pjesa më e pagjasë për të gjykuar ndjenjat e vërteta të dikujt
  • Çfarë zbulojnë gishtat e mëdhenj, këmbët, dhe qepallat për ndjenjat dhe motivet
  • Sjelljet më të fuqishme që zbulojnë vetëbesimin dhe ndjenjat tona të vërteta
  • Sjellje të thjeshta joverbale që krijojnë menjëherë besim
  • Sjellje të thjeshta joverbale që komunikojnë menjëherë autoritet

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe328
ISBN9789928265166
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGjergj Kaftani