I ri Flow – psikologjia e lumturise dhe e pervojes optimale Shiko më të madhe

Flow – psikologjia e lumturise dhe e pervojes optimale

Mihaly Csikszentmihalyi BZ0160

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Klasiku më i shitur që mban çelësin për të zhbllokuar kuptimin, kreativitetin, performancën maksimale dhe lumturinë e vërtetë përmes ideve dhe analizave që bën në veprën e tij.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817707

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Hulumtimet e famshme të psikologut legjendar Mihaly Csikszentmihalyi për "përvojën optimale" kanë zbuluar se ajo që e bën një përvojë vërtetë të kënaqshme është një gjendje e vetëdijes që quhet rrjedhë. Gjatë rrjedhës, njerëzit zakonisht përjetojnë kënaqësi të thellë, kreativitet dhe një përfshirje totale me jetën.

Në këtë botim të ri të veprës së tij novatore klasike, Csikszentmihalyi demonstron mënyrat se si mund të kontrollohet kjo gjendje pozitive; jo thjesht t'i lihet rastësisë. Rrjedha: Psikologjia e “përvojës optimale” mëson se si, duke porositur informacionin që hyn në ndërgjegjen tonë, ne mund të zbulojmë lumturinë e vërtetë, të zhbllokojmë potencialin tonë dhe të përmirësojmë shumë cilësinë e jetës sonë.

Të dhëna

Faqe387
ISBN9789951817707
Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë