I ri Vrasje në shtator Shiko më të madhe

Vrasje ne shtator

Anne Holt A-000944

Libër i ri

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët296

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kufoma, të cilën e zbulon rastësisht gjatë një shëtitjeje avokatja Kerin Borgu nga Oslo, nderej aty në një anë. Shoku i saj i shkollës dhe admiruesi i përjetshëm, Hekon Sand, jurist pranë rajonit të policisë, caktohet për zbardhjen e kësaj çështjeje - së bashku me komisaren simpatike Hana Vilhelmsen.

E vetmja pikë referimi duket se është një student holandez, i cili pak pas vrasjes kapet nga një patrullë policie. Djaloshin e zë paniku kur ndodhet para avokatëve dhe këmbëngul që të mbrohet nga Kerin Borgu.

Shumë shpejt policia dyshon se prapa gjithë kësaj qëndron mafia e drogës. Nuk kalon shume dhe gjendet i vrarë edhe një avokat nga Oslo.

Hana Vilhelmseni ndodhet para një rasti të ndërlikuar, që e shpie në qarqet më të larta të shoqërisë norvegjeze: avokatë e funksionarë të drejtësisë, biznesmenë, politikanë të njohur...

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët296
Titulli origjinalDeath of the Demon
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI tretë
PërkthyesiMiranda Xhomara