I ri I 14-ti mëkat i mallkuar Shiko më të madhe

I 14-ti mekat i mallkuar

James Patterson & Maxine Paetro LG0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Edhe ky roman është pjesë e serisë “Klubi i vrasësve të grave” i Patterson, i cili është autori që ka shënuar më shumë shitje librash në mbarë botën. Edhe kësaj radhe vazhdon historia e dedektives Lindsay Boxer me kolegët e saj për të zbuluar të vërtetën e një bande të maskuar si policë që vrisnin njerëz të pafajshëm në rrugët e San Francsicos

Më shumë detaje

505 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192400

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dedektivja Linday Boxer dhe tre miqtë e saj të mirë janë kthyer dhe po marrin veten nga ngjarjet që i çuan ata buzë greminës. Pas një përvoje thuajse vdekjeprurëse, Yuki është duke kërkuar një perspektivë të re jete dhe po merr në konsideratë mundësinë për një ndryshim të karrierës së saj si avokate. Gazetarja e San Francisco Chronicle, Cindy është shëruar nga një plagë me armë zjarri dhe ka publikuar një libër rreth një seriali famëkeq vrasjesh për të cilin ajo kontribuoj që të zbulohej. Lindsay tashmë është e lumtur se banda është shndërruar në një copëz. Por, një terror i ri përfshin rrugët e San Franciscos. Një bandë e maskuar si policë po tmerrojnë qytetin dhe po lënë nga pas një varg trupash të vdekur. Lindsay merret me këtë rast për ta gjetur dhe i duhet të zbulojë nëse këta vrasës janë aktualisht në detyrë si oficerë policie. Mundet që të jenë të tillë dhe ajo tashmë e di....

Thanë për librin

"Patterson-i dhe Paetro prodhojnë një tjetër vepër të qëlluar me "I 14-ti Mëkat i Mallkuar..." Secili libër mund të lexohet më vete, por do të doni t'i lexoni të gjithë katërmbëdhjetë librat. Secila vijë tregimi është plot mister, intrigë... një libër për t'u mos u humbur."

FreshFiction.com

"Patterson-i dhe Paetro e bënë sërish me kapitullin rnë të fundit të serisë së Klubit të Vrasjeve të Grave... një shembull klasik i veprës së autorit — është i shkruar mirë, provokues në vetëm mënyrat e duhura dhe, sigurisht, asnjëherë i mërzitshëm."

RT Book Reveiws

"Shumë njerëz e konsiderojnë Klubin e Vrasjeve të Grave të jetë seria më e mirë e bashkëpunuar. Nëqoftëse nuk e keni patur ende kënaqësinë e të shijuarit të veprës kanonike, "I 14-ti Mëkat i Mallkuar" është një fillesë e shkëlqyer për t'ia nisur. Dhe ndërsa mbetet një libër për të gjitha stinët, mund të jetë shumë mirë leximi gjatë verës, teksa ndodheni në plazh."

BookReporter.com

Të dhëna

Faqe264
ISBN9789928192400
RedaktoriXhevdet Shehu
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGenc Shehu
RomanMister&Thriller