Eureka street Shiko më të madhe

Eureka street

Robert McLiam Wilson BDI0057

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Eureka street - një nga librat më të bukur të letërsisë irlandeze.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747722

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një roman me frymë ambicioze dhe me një forcë të pallogaritshme; ai shënon një lartësi në talentin e një shkrimtari të mrekullueshëm. Tragjedi, komedi, realizëm, absurditet dhe një intuitë e thellë për politikën. Eureka street është një libër i madh dhe autori i saj një shkrimtar magjepsës. Në sfond konfliktet e pazgjidhura, që dalin në shesh kur një atentat në një bar trondit atmosferën ekstravagante, argëtuese dhe farse që dominon rrëfimin. Llahtari përballë spektaklit të viktimave paraqet dramën e një qyteti të tronditur nga vite lufte vëllavrasëse. Pastaj, komedia lan gjakun dhe bën të harrohet tragjedia e vdekjes. Aventurat e pafre të Çakit dhe të Xhekut pushtojnë faqet e romanit: Çaki me operacione të çuditshme financiare fiton pasuri dhe famë, kurse Xheku është vazhdimisht në kërkim të dashurisë që t'i japë kuptim jetës.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe355
ISBN9992747722
RedaktoriMariana Ymeri
V. Bot2002
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElda Ymeri