I ri Gjurmet e sheronjeses Shiko më të madhe

Gjurmet e sheronjeses

Sabine Ebert A-006030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Gjurmët e shëronjëses” është vëllimi i dytë i sagës së shëronjëses.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216984

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Saksoni, viti 1173

Gjeshtare Marta dhe i shoqi, Kristiani, mund të ishin të lumtur e të kënaqur, por ja që u vjen një lajm i keq: Randolfi, armiku më i madh i Kristianit, është kthyer nga Toka e Shenjtë.

Dhe jo vetëm kaq: një ditë ia beh në fshat ai mjeku fanatik, që i kishte halë në sy prej kohësh Martën dhe aftësinë e saj për të shëruar njerëzit. Me kënaqësinë më të madhe, ai gjuan rastin për ta denoncuar gjeshtaren. Kristiani do ta çojë në një vend të sigurt të shoqen, por nuk arrin: Marta duhet të japë llogari për shtrigani para një gjyqi kishtar...

Ndërkohë, një ndjenjë e zjarrtë dashurie duket se ka hedhur rrënjë thellë në zemrën e gruas së markezit Oto, Hedvigut, dhe kunatit të saj kavalier, Ditrihut. Si do të shkojë historia e tyre e dashurisë?

                                                        

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe444
ISBN9789928216984
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo