I ri Gjahtaret e thesareve Shiko më të madhe

Gjahtaret e thesareve

James Patterson, Chris Grabenstein, Mark Shulman A-004235

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nga shkrimtari bestseller nr. 1 i New York Times, Xhejms Paterson, vjen një seri e shkëlqyer aventurash origjinale e mbushur me veprim, humor dhe ndjenjë!

Më shumë detaje

205 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928003942

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Fëmijët Kid janë rritur me zhytjet në thellësi të deteve e me udhëtimet nëpër botë, duke ndihmuar prindërit e tyre të famshëm të nxjerrin nga thellësitë e oqeanit shpata, dupje floriri lloj-lloj objektesh të tjera.

Por kur prindërit e tyre zhduken për shkak të detyrës fëmijët gjenden papritur në gjahun më të madh të thesareve të jetës së tyre. ata duhet të punojnë të bashkuar për të mposhtur piratët e rrezikshëm dhe të mashtrojnë gjahtarin rival të thesareve duke ndjekur gjatë gjithë kohës shenjat e fshehta për të zbërthyer misterin se ç’u ka ndodhur në të vërtetë prindërve dhe për të zbuluar nëse ata janë ende gjallë.

Komente të tjera:

Libri ka qenë bestseller, me kulmin e shitjeve në periudhën 30 shtator-6 tetor 2013.

Kjo seri e re premton gjithçka: piratë të pamëshirshëm, spiunë të CIA-s, terroristë, vepra arti dhe thesare të paçmueshme të vjedhura. Për më tepër, ajo rrëfen një aventurë të tillë në dete të hapura që do ti duket tërheqëse edhe tokësorëve më të vendosur.

Kirkus Reviews

Nga rrëmbime fëmijësh te beteja nënujore me pushkë me shigjeta, këtu ka vetëm veprim të spërkatur me pak kripë humori. Ndonëse subjekti nuk ta mbush shumë mendjen, rrëfimi i shkathët në vetën e parë është zbavitës. Me 10 thesaret (për të mos përmendur dy prindërit) që presin të zbulohen, seria duket se do të vazhdojë me libra të tjerë.

Booklist

Nuk ke kohë as të marrësh frymë ndërsa fëmijët e familjes Kid hidhen sa në një telash në tjetrin në një rrëfim plot humor e që nuk lëshohet nga dora. Për moshën 8-12 vjeç.

Publishers Weekly

Piratët, shenjat e fshehta, stuhitë detare dhe Xhejms Patersoni janë një përzierje shpërthyese.

Barnes and Noble

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe436
ISBN9789928003942
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Langore