I ri Cmim i reduktuar! Kina ne brendesi te traditave dhe kultures Shiko më të madhe

Kina ne brendesi te traditave dhe kultures

Su Shujang A-005049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër i jashtëzakonshëm, tejet i njohur, që përshkruan me detaje historinë dhe kulturën 5000-vjeçare kineze, duke i dhënë mundësi çdo të huaji të shijojnë kënaqësinë e leximit dhe në të njëjtën kohë të kuptojë situatën themelore të Kinës.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292452

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri Kina: Në brendësi të traditave dhe kulturës përbën "boshtin unik të literaturës në Kinë". Me historinë e Qytetërimit Perëndimor si linjë referimi, ky vëllim përkon çdo periudhë zhvillimi të qytetërimit kinez me homologen e Kultivimit Perëndimor.

Nëpërmjet tij, lexuesi do ta ketë më të lehtë të kuptojë kontributin e madh që ka dhënë qytetërimi kinez në historinë njerëzore. Libri ka një tekst të gjallë, me ilustrime të shkëlqyera, që përfshijnë të gjitha aspektet e politikës, ekonomisë, historisë, kulturës dhe artit të Kinës.

Me pasion të fortë patriotik, autori shpreh konceptin e vet unik për historinë, bazuar në një numër dokumentesh dhe materialesh historike.

Për më tepër, ai rishkruan "Arritjet e Kinës së Re" dhe përditëson të dhënat e ekonomisë, si dhe gjetjet e reja arkeologjike që pasurojnë dokumentet historike të qytetërimit të Kinës.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe328
ISBN9789928292452
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKujtim Ymeri