I ri Cmim i reduktuar! Te fshehtat e Pyllit te Eger Shiko më të madhe

Te fshehtat e Pyllit te Eger

Tonke Dragt A-004188

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

VAZHDIMI EMOCIONUES I ROMANIT LETRA PËR MBRETIN... "Askund tjetër nuk mund ta humbasësh aq lehtë rrugën, sa në Pyllin e Egër..."

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366214

1 125 Lekë

-10%

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një kalorës i ri.

Një pyll i magjepsur.

Një kërkim i rrezikshëm.

Një nga kalorësit e mbretit është zhdukur. Ka humbur në dëborë, ndërsa ishte dërguar për të eksploruar Pyllin e Egër, një vend i mistershëm, ku askush nuk guxon të vërë këmbë e për të cilin thuhet se është i magjepsur. Dhe Tiuri, kalorësi trim, duhet ta gjejë.

Bashkë me Piakun, shqytarin dhe shokun e tij besnik, nisen për në zemër të pyllit, një mbretëri e tmerrshme, plot të fshehta, ku rreziku sillet rrotull dhe ku çdo shteg të nxjerr në udhën e gabuar. Një vend me qytete të humbura, me mallkime të moçme; me plaçkitës, princesha dhe njerëz të çuditshëm veshur me të gjelbra; me miq të vjetër dhe armiq të rinj të pabesë... dhe ku një komplot sekret kërcënon t'i japë fund një mbretërie të tërë.

 

Të dhëna

Faqe480
ISBN9789928366214
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAfërdita Shuteriqi Bashari
RomanSagë&Histori