I ri Katitzi dhe qeni Suing Shiko më të madhe

Katitzi dhe qeni Suing

Katarina Taikon A-000196

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër të dytë, takojmë sërish 8-vjeçaren Katitzi, pak kokëfortë por plot gëzim. Katitzi është si çdo fëmijë tjetër - grindet me motrat dhe vëllezërit e saj, luan me qenin Suing, herë sillet mirë e bukur e herë bën prapësira. Por, megjithëse është si të gjithë, atë dhe motrën e saj nuk e lejojnë të ndjekë shkollën. As nuk mund të jetojë në një shtëpi të vërtetë apo të qëndrojë në të njëjtin vend për shumë kohë - sepse ajo është rome.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292940

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër është tërheqës dhe emocionues, mund të qeshësh me aventurat pa fund të Katitzit, por mund edhe të qash me të, fjala vjen kur  merr vesh se Roza, motra trembëdhjetëvjeçare, duhet të martohet!

Katarina Taikon ka shkruar një libër që të jep kënaqësi dhe që u përshtatet  moshës, ëndrrave dhe shpirtit aventuresk të fëmijëve. Sepse ka edhe shumë gëzim dhe dashuri në jetën e përditshme të Katitzit.

Kjo e bën historinë e saj diçka më shumë sesa një dëshmi e të qenit romë gjatë viteve 1940. Dhe Katarina Taikon gjithmonë merr anën e të pambrojturve, pavarësisht nëse ata flasin romisht apo jo.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe120
ISBN9789928292940
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Demaku