I ri Memento mori Shiko më të madhe

Memento mori

Doros Antoniadis A-006305

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një tjetër triller policesk me enigma matematikore, në të cilin, personazhi qendror Petro Eleftheriadhi, thirret për ta zbardhur një çështje, dy vjet para ngjarjeve të cilat lexuesi do t'i njohë në romanin "Në syrin e demit".

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292797

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ish-basketbollisti ndërkombëtar i Panathinaikos, Kostandin Sergo, ka takim me djalin e tij Aleksandro, por ky nuk vjen. Pak më vonë, Sergo merr një e-mail me figurën e një trekëndëshi varjeje - me shtatë shkronja dhe me hapësira boshe mes tyre - e njëjta lojë që luante me të birin kur ishte i vogël.

I frikësuar se kjo gjë nuk mund të jetë një rastësi dhe meqë nuk arrin ta gjejë asgjëkundi të birin, Sergo komunikon me policinë dhe kërkon që të flasë me të vetmin njeri që beson se mund ta ndihmojë: ai që me sa duket ka dërguar e-mailin, Petro Eleftheriadhi, polic në Departamentin e Vrasjeve.

Eleftheriadhi përpiqet që ta zgjidhë enigmën dhe të gjejë të birin e Sergos, por edhe për të mësuar se kush e ngatërroi vetë atë në këtë çështje. Por kur polici e gjen Aleksandron në çastet e fundit të jetës, brenda apartamentit të vet, Sergo merr në kompjuterin e tij një tjetër e-mail me katër skica: një qiri që shkrin, një shishe vere, një karafil dhe një kafkë e çuditshme. Eleftheriadhi kupton se zhdukja e Aleksandros ishte vetëm fillimi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe272
ISBN9789928292797
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKleo Lati
RomanMister&Thriller