I ri Si te dalloni nje genjeshtar Shiko më të madhe

Si te dalloni nje genjeshtar

James W. Williams BOT0801

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në librin 'Si të dalloni një gënjeshtar', do të zhyteni thellë në botën e pandershmërisë, ku do të mësoni gjithçka rreth psikologjisë që qëndron pas arsyes pse njerëzit gënjejnë dhe manipulojnë të vërtetën dhe më pas mënyrën si ta dalloni atë.

Më shumë detaje

1104 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928006073

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kuptojini shpejt njerëzit, deshifroni gjuhën e trupit, zbuloni mashtrimin dhe shkoni te e vërteta.

Ne jetojmë në një botë ku pandershmëria dhe gënjeshtra janë mesa duket kudo. Nga lajmet e rreme dhe organet mediatike problematike, te drejtuesit e korruptuar në vendet e punës dhe miqtë tanë egoistë, nuk ka dyshim se ndërsa rriteni, bëheni më cinikë dhe mosbesues ndaj botës dhe njerëzve që jetojnë aty.

Ky është një shpjegim paksa i zymtë, por nëse njerëzit janë të pamoralshëm ose thjesht u mungojnë aftësitë personale, do të përjetoni çaste në jetë kur njerëzit do t'ju gënjejnë dhe do të shtrembërojnë të vërtetën. Por çfarë do të ndodhte sikur të kishte një mënyrë për të parë shenjat dhe për të ditur saktësisht kur ndodh një gjë e tillë?

Po sikur të kishte një mënyrë për të dalluar gënje-shtrat dhe për t'u afruar me të vërtetën?

Po, ka mënyra, dhe të gjitha janë të detajuara pikërisht në këtë libër.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe180
ISBN9789928006073
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë