I ri Cmim i reduktuar! Rrefimtarja e Kazablankes Shiko më të madhe

Rrefimtarja e Kazablankes

Fiona Valpy BOT0750

Libër i ri

11100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928005908

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Xhozi ka mbërritur në Kazablanka bashkë me familjen e arratisur nga Franca, tashmë e sfilitur nën thundrën e pushtimit nazist. Eshtë vetëm dymbëdhjetë vjeç por tashmë e ka provuar në kurriz ashpërsinë e jetës. Ndaj dhe dielli lebyrës, ngjyrat dhe aromat e shtëpisë së re e habitin dhe e mrekullojnë. Duket se tashmë i ka hedhur pas krahëve telashet dhe Xhozi është e magjepsur nga bukuria e vendit që e rrëmben të tërën. Por shpejt do të mbërrijë një anije për në Amerikë, falë së cilës prindërit shpresojnë të mbërrijnë shëndoshë e mirë.

2011. Zoe Shkel për herë të parë në Kazablanka. Martesa e saj po merr rrokullimen, ka një fëmijë për të cilën duhet të kujdeset dhe një jetë të re për ta rimëkëmbur në një qytet ku nuk njeh kurrkend. Pikërisht kur nis të pyesë veten nëse do të ndihet si në shtëpi ne nje vend kaq të largët dhe misterioz, do të jetë gjetja e një ditari, të fshehur mes dhogave të dyshemesë së dhomës së të bijës, që do t'ia shpërfaqe Kazablakën në një dritë të re. Permes fjalëve të Xhozit fare të re në moshë. që kundronte të njëjtën panoramë mbi Oqeanin Atlantik, Zoe do ta kuptojë që nëse deshiron nje rast të dytë për të qenë e lumtur, duhet ta këqyrë boten me veshtrimin e déliresise dhe spontanitetit qe druhet se e ka humbur....

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe348
ISBN9789928005908
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori