Atje ku mali takon henen Shiko më të madhe

Atje ku mali takon henen

Grace Lin A-007320

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo fantazi befasuese, e frymëzuar nga folklori kinez, mund të krahasohet me romanin. “Lumi vezullues i qiellit” dhe me bestsellerin e New York Times-it e kandidatin për National Book Award “Kur deti shndërrohet në argjend”.

Më shumë detaje

197 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004932

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në luginën e Malit të Shkretë, një vajzë e vogël me emrin Minli jeton bashkë me prindërit në një kasolle të rrënuar. Mbrëmjeve, babai i rrëfen përrallat e lashta për Dragoin Jade dhe për Plakun e Hënës që di përgjigjet e të gjitha pyetjeve të botës.

E frymëzuar nga ato histori, Minlija ndërmerr një udhëtim të jashtëzakonshëm për të gjetur Plakun e Hënës, që ta pyesë se si mund të ndryshojë fatin e familjes së saj.

Gjatë udhëtimit, takon një seri personazhesh dhe krijesash magjike, ndër ta edhe një dragua që e shoqëron deri në fund të rrugëtimit.

 

BESTSELLER I NEW YORK TIMES

 

Zgjedhje për fëmijë e emisionit Today të Al’s Book Club

Ndër 10 librat më të mirë të:

Fantazisë shkencore

Fantazisë për të rinj në Booklist

 

REVIEWS:

“Fëmijët do ta pëlqejnë këtë histori të thjeshtë e të pakohë.”

– Booklist

 

“Minlija na tregon një model të vajzës plot forcë... në udhëtimin e saj fantastik.”

– Kirkus Reviews

 

“Rrëfimi i shkrimtares është elegant dhe ilustrimet janë befasuese... mbresëlënëse dhe

jashtëzakonisht njerëzore.”

– School Library Journal

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe300
ISBN9789928004932
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë