Cmim i reduktuar! Pranvera Shiko më të madhe

Pranvera

Gao Chunxiang A-001463

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke e shfletuar këtë libër, së bashku me Jajën, do të kryeni një udhëtim të paharrueshëm në festat folklorike tradicionale kineze, do të mësoni për ritualet e vjetra, do të vëzhgoni kafshët dhe bimët dhe do të dëgjoni gjuhën e natyrës.

Më shumë detaje

906 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217950

340 Lekë

-15%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një vit ka katër stinë. Kinezët e lashtë i ndanë katër stinët në 24 periudha diellore. Secila prej tyre përfaqëson një fazë të dallueshme të ndryshimit stinor. Fazat diellore jo vetëm mund të na ofrojnë këshilla për prodhimin bujqësor, por edhe të na ndihmojnë që të parashikojmë ndryshimet e motit në jetën tonë të përditshme. Libri na rrëfen historinë e një vajze të vogël, Jajes, që vlziton gjysherit e saj në fshat dhe përjeton atje ndryshimet e 24 fazave diellore gjatë gjithë vitit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe40
ISBN9789928217950
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAna Sheldia