I ri Extra time Shiko më të madhe

Extra time

Durim Taçi A-004964

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është një eksperimentim narrativ bazuar mbi një tekst mitobiografik, të cilin e ka realizuar nën frymëzimin e shkollës milaneze të romanit. Ky libër botohet njëherësh edhe në italiasht edhe në shqip. Autori ka fituar çmimin ndërkombëtar Montefiore në vitin 2016 me librin e tij Codice Kanun.  

Më shumë detaje

16 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928222886

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një dalje normale nga shtëpia shndërrohet në një pelegrinazh të shenjtë. Një tekst i shkruar në vetën e dytë, një metaforë e leximit si praktikë e proces, ku biografia që ke përpara heton biografinë tënde, lexues.

Një braktisje e rrëfimit kronologjik e shkak – pasojë.

Një dalje jashtë kohës universale për të banuar kohën tënde shtesë, e cila amtet me orën e emocioneve që të ka lënë ty jeta.

Këty e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja shkrihen bashkë e ti nis të rrëfesh një kohë të përjetshme.

Bëhesh vëzhgues i nëj realiteti të vëzhguar e ajo që ti dëshmon është një vijimësi e dëshirës dhe vendimit tënd të lirë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe168
ISBN9789928222886
RedaktoriStefan Capaliku
Viti i Botimit2019
VendodhjaLezhe
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori