Durim Taçi

Durim Taçi ka lindur në vitin 1964. Ka mbaruar studimet për filologji dhe më pas për kinematografinë në Tiranë. Ka emigruar në Itali ku ka studiuar në shkollën filozofike jungiane Philo në Milano. Ai është autor i 7 librave dhe përkthyer i më shumë se 50 librave nga gjuha italiane dhe gjuhë të tjera.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 4 nga 4 libra
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Ky roman është një eksperimentim narrativ bazuar mbi një tekst mitobiografik, të cilin e ka realizuar nën frymëzimin e shkollës milaneze të romanit. Ky libër botohet njëherësh edhe në italiasht edhe në shqip. Autori ka fituar çmimin ndërkombëtar Montefiore në vitin 2016 me librin e tij Codice Kanun.  

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Durim Taci vjen me nje roman te ri, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese UET Press

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Durim Taci vjen me nje vellim me tregime, me te cilin ka fituar cmimin si botimi me tregime me i mire i vitit 2021, dhene nga juria e ngritur nga Ministria e Kultures dhe Qendra Kombetare e Librit dhe Leximit

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Libri është pjellë e një eksperiencë kurrë të ndodhur më parë, siç qe goditja që njerëzimi mbarë mori nga pandemia e Covid-19, parë nga qendra më problematike dhe vdekjeprurëse, siç qe Bergamo e pranverës së këtij viti. I ndodhur pikërisht atje, autor na e përshkruan situatën me një aftësi të mrekullueshme shtëgtimi nga jashtë Brenda dhe nga Brenda...

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 4 nga 4 libra