Bartesi i kumteve te humbura Shiko më të madhe

Bartesi i kumteve te humbura

Altin Haxhinasto BD0299

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ndihet se autori ka ambicie letrare, në sensin pozitiv të fjalës. Ka elitizëm në zgjedhjen e temave, sensibilitet artistik, stof të sigurtë dhe gjuhë të zgjedhur.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300150

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

"... Mendimi im është se ato janë tregime që dëshmojnë për një punë serioze, për të krijuar një letërsi serioze. Ndihet se autori ka amabicie letrare, në sensin pozitiv të fjalës. Ka elitizëm në zgjedhjen e temave, sensibilitet artistik, stof të sigurtë dhe gjuhë të zgjedhur... Në rastet e një letërsie të këtij lloji (e atij tipi që quhet letërsi më tepër e zymtë se e çelur)... Ndonë se është e kundërta e asaj që quhet letërsi rozë... është e këshillueshme që të shmanget një farë prirje drejt një makabriteti..." Ismail Kadare

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe184
ISBN9789994300150
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë