I ri Cmim i reduktuar! Lirike me dhimbje Shiko më të madhe

Lirike me dhimbje

Majlinda Rama A-006026

Libër i ri

94 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313560

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

“… Shkrimtarja dhe studiuesja Majlinda Rama mbetet, padyshim, zëri më përfaqësues në letrat shqipe të kësaj gjenerate, e cila po na dëshmon penë të mprehtë, talent dhe kulturë letrare e krijuese… Një romanciere shumë e mirë dhe më së tepërmi e guximshme…Kam lexuar krijime të Majlindës, në poezi dhe prozë dhe të gjitha këto lexime më sollën të qartë Majlindën si krijuese, shumë e re në moshë, por me një talent të rrallë… Një krijuese që gjendet mirë në të gjitha gjinitë. Për këta krijues ka nevojë letërsia shqipe…”..

Ali Aliu

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928313560
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë