I ri Cmim i reduktuar! Trendafila te humbur Shiko më të madhe

Trendafila te humbur

Martha Hall Kelly BLV0255

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtarja e miliona kopjeve të shitura me librin “Vajza pa emër” sjell për lexuesit romanin e ri, “Trëndafila të humbur”, në qendër të të cilit janë tri gra të guximshme gjatë Luftës së Parë Botërore

Më shumë detaje

11096 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338785

1 078 Lekë

-23%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Viti 1914:

Bota ka qenë kaq shpesh në zgrip të luftës, saqë shumë njujorkezë flasin për të si diçka të parëndësishme. Eliza Feridej është e lumtur që do të udhëtojë për në Shën Petërburg me shoqen e ngushtë, Sofia Streshnajvën, kushërirë e Romanovëve, por kur Austria i shpall luftë Serbisë dhe dinastia perandorake ruse nis të bjerë, Eliza kthehet menjëherë në Amerikë, ndërsa Sofia dhe familja e saj strehohen në pronën e tyre në fshat.

Në anën tjetër të Atlantikut, Eliza bën çmos për të ndihmuar familjet ruse të arratisura nga revolucioni. Kur nuk merr më letra nga Sofia, ajo i trembet më së keqes për shoqen e saj.

Nga rrugët e trazuara të Shën Petërburgut dhe pronat aristokrate, në sheshet e Parisit, ku jetojnë emigrantët rusë, dhe deri në vilat e Long Ajlëndit, jetët e Elizës, Sofisë dhe Varinkës do të ndërthuren në një kohë të errët historike.

REVIEW

“Jo vetëm një roman historik, por një këngë dashurie për të gjitha rrugët e miqësisë së vërtetë”.

– Lisa Wingate, autore bestseller e “Para se të ishim tuajt”

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe518
ISBN9789928338785
RedaktoriAlbana Kapxhiu, Bledar Çepele
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Sako