I ri Cmim i reduktuar! Vera para lufte Shiko më të madhe

Vera para lufte

Helen Simson BLV0131

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori që të merr frymën, ku ngjarjet zhvillohen në prag të Luftës së Dytë Botërore. Një nga librat më të bukur të vitit nga Washington Post dhe NPR

Më shumë detaje

11092 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338587

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Saseksi Lindor 1914. Është një fundvere e shkurtër, gjatë së cilës të gjithë pajtohen që koha nuk ka qenë kurrë më e mbarë në Angli. Hju Grejnxhi sapo ka përfunduar studimet për mjekësi dhe ka shkuar të kalojë pushimet e verës tek tetoja, e cila jeton në qytetin idilik bregdetar të Rajit.

Bashkëshorti i saj është një zyrtar i lartë i Ministrisë së Punëve të Jashtme, i cili e siguron se lufta nuk do të arrijë deri në Angli. Mirëpo Agata ka shqetësime më të mëdha: ajo sapo ka rrezikuar reputacionin e fituar me aq mund, për të ndihmuar një vajzë të re të punësohet si mësuese latinishteje në qytetin e tyre.

Kur Beatrisë Nashi njihet me bukuritë përrallore të peizazhit të Saseksit dhe me nuancat mbresëlënëse të banorëve të tij, asaj vere thuajse të përsosur i vjen fundi...

Sado që askush nuk do ta pranojë, e pashmangshmja do të ndodhë. Nuk kalon shumë dhe lufta vë në provë durimin, traditat dhe çdo gjë tjetër që e karakterizon qytetin.

Të dhëna

Faqe532
ISBN9789928338587
Titulli origjinalTHE SUMMER BEFORE THE WAR
RedaktoriEdvina Sojati, Pranvera Palushi
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeve15.2 x 22.8
PërkthyesiXhimi Lazri
RomanSagë&Histori