I ri Njeriu i debores Shiko më të madhe

Njeriu i debores

Jo Nesbø BD0600

Libër i ri

495 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306831

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

ME TË RËNË DËBORA E PARË, AI DO TË VRASË SËRISH. HERRI HOLI, QË TË KEQEN E NJEH NGA AFËR, ËSHTË I VETMI QË MUND TA NDALË SEPSE DI TË ARSYETOJË ME MENDJEN E VRASËSIT.

Një natë, pas dëborës së parë të vitit, Jonasi i vogël zgjohet dhe zbulon se e ëma është zhdukur. Shalli rozë që ai i kishte dhuruar për Krishtlindje është i mbështjellë në qafën e njeriut prej dëbore që, për çudinë më të madhe, atë ditë është shfaqur në kopshtin e tyre. Por kur edhe një grua e dytë zhduket në rrethinat e Oslos, parandjenjat më të këqija të inspektorit Herri Hol duket se ravijëzohen qartë e marrin trajtë reale. Duket sheshit se do t’i duhet të përballet me një vrasës serial, për herë të parë në Norvegji.

REVIEW

“Njeriu prej dëbore është një roman i pazhbirueshëm si vetë dëbora, i shndritshëm dhe abstrakt si Kuartetet për harqe i fundit i Bethovenit: një përvojë letrare vërtet unike dhe trallisësh”.

JAMES ELLROY

 

Të dhëna

Faqe496
ISBN9789994306831
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani
RomanMister&Thriller