I ri BTS, ikona te K-Popit Shiko më të madhe

BTS, ikona te K-Popit

Adrian Besley A-000708

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ju njohim me BTS, mbreterit e K-Popit, ne biografine e pare jo-zyrtare te grupit muzkor qe ka pushtuar boten! Ky libër gërsheton historitë e suksesit të secilit prej djemve me mënyrën sesi grupi u bashkua dhe dokumenton arritjen e mahnitshme të famës së tyre në Azinë Juglindore, dhe më pas në mbarë botën.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928464293

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shtatë djem të pashëm - Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V dhe Jungkook - të cilët mund të kërcejnë dhe të këndojnë, zotërojnë top listat muzikore globale. Mund të pyesni: e çfarë ka të re këtu?

Gjithçka! BTS, të cilët u bënë të famshëm në vendlindje, në Korenë e Jugut, në vitin 2013 dhe që këndojnë pothuajse tërësisht në gjuhën koreane, tani kanë bërë bujë në ShBA, Britaninë e Madhe, Australi dhe pjesën tjetër të botës.

K-pop është një fenomen në rritje në Perëndim.

Me pamjen e tyre të bukur e natyrale, me koreografi të mrekullueshme dhe lëvizje kërcimi të përsosura, një përzierje tërheqëse e popit, hip hopit të butë dhe RnB, BTS nuk dinë të ndalin.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe230
ISBN9789928464293
RedaktoriKlodiana METANI
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTea METANI, Xhorxhina JANI