Trishtimi i ullirit Shiko më të madhe

Trishtimi i ullirit

Elma Rama A-001032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Elma Rama vjen me vëllimin e ri me poezi, “Trishtimi i ullirit” pas tre vëllimeve të mëparshme: “Sytë e kanë fajin”, “Kontrast” dhe “Ku është njeriu”, - ku libri i fundit shënon një tjetër nivel të lartë artistik në përdorimin e teknikave poetike, ndjeshmëri dhe perceptim të thellë të realitetit.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9789928290564

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Elma Rama është vlerësuar ndër poetet më të mira të letërsisë bashkëkohore shqipe. Autore e disa vëllimeve poetike dhe librave me tregime, - me një përvojë të gjatë në fushën e lëvrimit të vargut, - së fundi, sjell për lexuesin vfëllimin poetik “Trishtimi i ullirit”, hedhur në qarkullim nga Barleti 2020.

Më poshtë po ndajmë disa përshtypje nga lexuesit e këtij vëllimi:

“Jam befasuar me gjetjen e tematikes së saj, - por jo vetëm gjetjen tematike po edhe koncentrimin e mendimit në figurat letrare”

Enrieta Sina

“Elma Rama është poete e imazhit; misionare e qytetërimit dinjitoz”.

Albert Abazi

“Tek poetja Elma Rama gjen një poezi bashkëkohore ku lexuesi do të ulet këmbëkryq për të kuptuar mesazhet plot figuracion”

Hiqmet Mehmeti

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe80
ISBN9789928290564
RedaktoriEnrieta Sina
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë