Colleen Hoover

Colleen Hoover është autore bestseller e The New York Times, - një ndër romancieret më të pëlqyer nga adoleshentët amerikanë në ditët tona. Ka lindur më 11 dhjetor 1979 në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Është autore e rreth 20 romaneve të përkthyera në disa vende të botës.


Libri i saj i parë “Slammed” u botua në vitin 2012, duke korrur një sukses të jashtëzakonshëm. Me romanin “Confess”, të botuar në vitin 2015, është vlerësuar me çmimin në kategorinë “Romanca më e mirë” nga Goodreads, platforma më e madhe virtuale e lexuesve në mbarë botën.


Në gjuhën shqipe kanë ardhur dy romane të kësaj autoreje: “Mbaron me ne” (2021) Living dhe “S’ka shpresë” (2013) Morava.


Hoover ka ngritur kompaninë e saj The Bookworm Box, përmes së cilës iu dërgon autografe të autorëve lexuesve të pasionuar në të gjithë botën.


 

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 29 nga 29 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  E konsideruar tashme ne te gjithe boten si “mbreteresha e bestseller-it”, Colleen Hover vjen me nje tjeter roman per lexuesit e saj ne shqip, “9 nentori”, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Living

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 190 Lekë Nuk është në stok

  2 190 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 420 Lekë Nuk është në stok

  From the bestselling author of It Ends With Us, a novel about risking everything for love - and finding your heart somewhere between the truth and lies.

  1 420 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Nje tjeter bestseller absolut nga Colleen Hoover vjen ne gjuhen shqipe nga botimet Living: Nje histori dashurie e paharrueshme, qe shkel cdo rregull: Hyn ne loje zemra, shkelet fjala e dhene, shkelen rregullat, - dashuria behet e shemtuar.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Colleen Hoover eshte nje fenomen boteror i momentit: I ngjashem me autore si Paulo Coelho, Johanne Lindsay, Daniel Steell, Nicholas Sparks, etj. Ne kemi zgjedhur edhe dy romane te saj, qe kane ardhur se fundi ne shqip nga Living

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 890 Lekë 2 100 Lekë -10% Në stok

  Per te gjithe lexuesit e dashuruar cmendurisht pas romanit “Mbaron me ne”, Bukinist sjell setin me dy libra te tjere te autores Colleen Hoover: “S’ka shprese”, i botuar nga Morava dhe “Veriti” i botuar nga Living. Keto dy libra jane nje zgjidhje fantastike per lexueset qe i pelqejne romanet e autores bestseller, permes te cilave shpaloset mjeshtrisht...

  1 890 Lekë
  2 100 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Mbreteresha e bestseller-it Colleen Hoover vetem pak javen pas botimit ne anglisht te vazhdimit te sages dramatike “Fillon me ne” vjen edhe ne gjuhen shqipe, perms botimeve Living. 

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 190 Lekë Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  E shkuara; Kuini nuk e kishte imagjinuar kurrë se do ta gjente dashurinë e jetës përpara derës së të fejuarit të saj. Një vit pas ndarjes nga partnerët respektivë, Kuini dhe Grahami kanë një lidhje të përsosur, që duket sikur jua ka sjellë fati në derë. E tashmja: Shtatë vjet më pas, lidhja e përsosur kërcënohet nga papërsosmëritë e tyre; kujtimet,...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 190 Lekë Nuk është në stok

  2 190 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 350 Lekë -20% Në stok

  With this bold and deeply personal novel, It Ends With Us is a heart-wrenching story and an unforgettable tale of love that comes at the ultimate price.

  1 080 Lekë
  1 350 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 150 Lekë Në stok
  I ri

  Before It Ends with Us, it started with Atlas. Colleen Hoover tells fan favourite Atlas's side of the story and shares what comes next in this long-anticipated sequel to the #1 Sunday Times bestseller It Ends with Us Lily and her ex-husband, Ryle, have just settled into a civil co-parenting rhythm when she suddenly bumps into her first love, Atlas, again....

  2 150 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I riI ri

  Colleen Hoover vjen me një roman të ri për lexuesit shqiptarë: Kockat e zemrës: Beja, një vajzë e rritur në varfëri dhe fqinji i saj i pasur Samsoni kanë shumë gjëra ndryshe nga njëri – tjetri, por i bashkon pasioni për trishtimin. Për të mësuar mbi sakrificat e Bejës për të vënë në vijë jetën e saj dhe me këtë histori të pazakontë dashurie, ju ftojmë të...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Edhe nje tjeter roman i Colleen Hoover vjen ne shqip nga Botimet Living: “Kujtimet e tij”. Permes ketij rrefimi vjen historia tronditese e nje nene te re, e cila kerkon te ndertoje nje jete shpresedhenese pertej pengesave qe i ka sjelle jeta. 

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Në stok
  I ri

  The long-awaited finale to the New York Times bestselling Maybe Someday series returns with all the characters you fell in love with.What is more important? Friendship, loyalty, or love?Ridge and Sydney are thrilled to finally be together guilt-free. But as the two of them navigate this freedom, Warren and Bridgette's relationship is as tumultuous as...

  1 350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë 1 250 Lekë -20% Në stok

  From the #1 Sunday Times bestselling author of It Ends With Us comes a passionate tale of friendship, betrayal, and romance. 

  1 000 Lekë
  1 250 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne kete set jane permbledhur dy nga librat me te shitur ne bote ne kete moment: “Mbaron me ne” dhe “Fillon me ne” ku na vjen drama e Lili Blumit dhe Atlasit, shkruar nga mbretesha e bestseller-it ne keto momente, Colleen Hoover

  2 250 Lekë
  2 500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Një roman i guximshëm dhe realist, “Mbaron me ne” është një histori e paharrueshme dashurie.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 056 Lekë 1 320 Lekë -20% Në stok

  1 056 Lekë
  1 320 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 190 Lekë Nuk është në stok

  2 190 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 750 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  A troubled young mother yearns for a shot at redemption in this heartbreaking yet hopeful story from #1 New York Times bestselling author Colleen Hoover.

  1 750 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 300 Lekë Në stok
  I ri

  A troubled young mother yearns for a shot at redemption in this heartbreaking yet hopeful story from #1 New York Times bestselling author Colleen Hoover.

  2 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Nuk është në stok

  SOMETIMES TWO PEOPLE HAVE TO FALL APART TO REALISE HOW MUCH THEY BELONG TOGETHER.

  1 500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Do të parapëlqenit të dinit të vërtetën, që ju thotë se për ju s'ka shpresë, apo të vazhdonit të besonit gënjeshtrat? Autorja bestseller Colleen Hoover rrëfen historinë magjepsëse të dy të rinjve me të kaluar të dhimbshme, që nisin një udhëtim pasionant dhe intrigues për të zbuluar kuptimin e jetës, dashurisë, besimit dhe, mbi të gjitha, fuqinë shëruese...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 550 Lekë Në stok

  From the #1 New York Times bestselling author of It Starts with Us and It Ends with Us, Colleen Hoover's bestselling Slammed series comes to its gripping conclusion. There are two sides to every love story. Now hear Will's.

  2 550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 144 Lekë 1 430 Lekë -20% Në stok

  1 144 Lekë
  1 430 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Veriti vjen i ribotuar nga shtëpia botuese Living, me nje kapitull të ri: Një thriller i mrekullueshëm nga Colleen Hoover, që ka pasur sukses të jashtëzakonshëm që kur u hodh në qarkullim

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 390 Lekë Nuk është në stok

  From the No. 1 New York Times bestselling author of It Ends With Us and November 9 comes a moving and haunting novel of family, love, and the power of the truth. Poignant and powerful, Without Merit explores the layers of lies that tie a family together and the power of love and truth.

  1 390 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok

  From the No. 1 New York Times bestselling author of It Ends With Us and November 9 comes a moving and haunting novel of family, love, and the power of the truth. Poignant and powerful, Without Merit explores the layers of lies that tie a family together and the power of love and truth.

  1 300 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 29 nga 29 libra