Karen M Mcmanus

Romani i saj i parë “Njëri nga ne po gënjen” pushtoi menjëherë listën e librave më të shitur të revistës New York Times, ashtu sikurse “Mos ia thuaj askujt” dhe “E ka radhën tjetri”. Romanet e saj, përkthyer në mbi 40 vende, renditen ndër librat më të pëlqyer në të gjithë botën. “Njëri nga ne po gënjen” është nominuar për Çmimin Gjerman të Letërsisë Rinore në vitin 2019.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 6 nga 6 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% Në stok
  I ri

  Emocionues, tërheqës dhe fin vazhdimi mahnitës i bestsellerit “Njëri nga ne po gënjen“. Tani vjen romani i tretë: “E ka radhen tjetri”, hedhur në qarkullim nga Botimet Dritan. Mirë se vjen përsëri në gjimnazin Bejvju! Do të zgjedhësh të Vërtetën apo Sfidën?

  1 020 Lekë
  1 200 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% Në stok
  I ri

  Nje nga thrillerat me te bukur te momentit ne te gjithe boten vijon me serine e tij, ku ne gjuhen shqipe Botimet Dritan sjellin vellimin e dyte te tij: Vetëm të vdekurit i ruajnë sekretet... Një qytet model fsheh sekrete. Sekrete që dikush do të vriste për t‘i ruajtur.

  1 020 Lekë
  1 200 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% Në stok
  I ri

  BESTSELLERI I NJU JORK TAJMSIT - EMOCIONUES, SEKSI, I SOFISTIKUAR! NJË I VDEKUR, KATËR TË DYSHUAR - DHE NJËRI PREJ TYRE PO GËNJEN Një pasdite pesë nxënës të Gjimnazit Bejvju futen në klasën e ndëshkimit. Kur Simoni rrëzohet papritmas dhe vdes pak më vonë në spital, policia nis të hetojë rreth vdekjes. Simoni kishte planifikuar të postonte thashetheme...

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Nuk është në stok

  'Tightly plotted and brilliantly written, with sharp, believable characters, this whodunit is utterly irresistible'

  1 350 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Nuk është në stok

  An explosive YA thriller from international bestselling author of One of Us is Lying.

  1 500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  From the international bestselling author of One of Us Is Lying comes a brand-new addictive thriller.

  1 350 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 6 nga 6 libra