Shkëlqim Çela

Shkëlqim Çela vjen nga fusha e shkencave kompjuterike, ndërsa prej vitesh shkruan në poezi dhe prozë. Ai ka botuar disa libra, si: “Mëmëdhembje”, “Tuneli i dhëndurëve”, “Ishulli Ruzvelt”, “Zgjimi i ushtarit nga vdekja fushore”, “Kulmak”, vëllimin me poezi “Nga ngjyra e pluhurit dukej si hëna”

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 4 nga 4 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Shkëlqim Çela vjen me një prurje të re në fushën e prozës së shkurtër. Pas suksesit që pati në vitin 2016, duke fituar Çmimin Kadare nga Instituti Pashko, tashmë vjen me një përmbledhje me tregime, duke shkuar në një nivel më lartë të lëvrimit të tregimit.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Libri ndërthur letërsinë e kujtesës nëpërmjet groteskut dhe autoironisë, me një individualitet që iu garanton këtyre tri novelave dhe autorit, një hyrje në letrat shqipe. "Embriologji" fitoi Çmimin Kadare për vitin 2016, dhënë nga Fondacioni Mapo

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Frika e kurthit i erdh si zakonisht nga fëminia e thellë, me foletë e bardha të merimangave në të çarat e tunelet e pafund midis qerpiçëve që iu ndërmendën bashkë me insektet e tyre pre, të cilat smësuan kurrë se nuk duhet vajtur drejt atij muri me zbardhëllime tërheqëse...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Proezia do t'ish zhanri im i parapëlqyer, por ngaqë ky zhanër nuk ekziston, unë bujt tranzit tek poezia.

  500 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 4 nga 4 libra