Zhorzh Sand

Amantine Lucile Aurore Dupin e njohur me pseudonimin George Sand ka lindur më 1 korrik 1804 dhe është ndarë nga jeta më 8 qershor 1876. Ajo është shkrimtare e njohur franceze, dhe mikeshë e shumë prej artistëve dhe muzikantëve të kohës si Frederic Chopin apo Alfred de Musset. George Sand ka shkruar disa romane si Indiana, Valentina, Lelia, Andrea, Mattea, Leone leoni, Andre, Horace, Paulina, Jeanne, etj. si dhe libra autobiografikë, si “Jeta ime”, etj

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 5 nga 5 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok

  Në kufirin kritik të moshës, Bernard dë Moprati rrëfen mbi dashurinë. Atë që ka provuar për të kushërirën Edme, gruan e vetme të jetës, ngrohtësinë që ajo i ka dhuruar dhe provat e vështira, në të cilat e ka vënë përpara sesa ta pranonte për bashkëshort.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Ky është romani i parë që ka shkruar George Sand, pa bashkëpunëtorë. Nuk është vetëm një romancë e gjallë, por edhe një kërkesë e zjarrtë për ndryshim ndaj pabarazisë së ligjeve franceze të kohës për martesën, duke sjellë një këndvështrim të ri rreth gruas. Ai sjell historinë e një vajze të re, të bukur dhe të pafajshme, e martuar me një njeri shumë më të...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

  Në Paris, Znj. Dudevant vdes. Po Zhorzh Sandi bëhet i njohur si një djalosh i fortë e plot jetë, për hir të Indianës, romanit të parë.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  585 Lekë 650 Lekë -10% Në stok

  Një klasik i shkruar nga romaniceria franceze Zhorzh Sand në vitin 1846 me ngjarje që zhvillohen në një mjedisi rural ku ajo përpiqet të idealizojë temat që lidhen me këtë mjedis.

  585 Lekë
  650 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  “Sekretari Intim” reflekton tonalitetet veneciane, të pasura me pasione, muzikë dhe sensualitet. Në oborrin e Kuintilia Kavalkantit, ku zhvillohet Balloja Entomologjike dhe në personazhin stendalian të Sen-Zhylienit, “sekretarit intim”, mishërohen në mënyrë romaneske dramat e dashurisë dhe xhelozisë.

  800 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 5 nga 5 libra