Claudio Magris

Claudio Magris është studiues, eseist, shkrimtar dhe përkthyes italian. Ai lindi më 10 prill 1939.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 050 Lekë Në stok

  Peizazhe, humor, takime e reflektime të një udhëtari sternian, që rrugëton me përkushtim e dëshirë përgjatë lumit të vjetër, që nga burimet e tij e deri në Detin e Zi, duke risjellë njëherësh në kujtesë vetë jetën dhe stinët e kulturës bashkëkohore, faktet e njohura dhe brengat e saj.

  1 050 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo vepër trajton falsitetin dhe të vërtetat e historisë. Historia ka një këndvështrim të ftohtë të historisë së kozakëve, ndërsa në libër sillen fakte se si studiuesit, historianët, kronistët janë të prirur t’u besojnë varianteve të ndryshme. Pas kryeveprës së Magrisit, Danub, të botuar një vit më parë, Historia e një kordhe është titulli i dytë i këtij...

  600 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra