Victor Hugo

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Kryevepra e Hygoit të madh, një libër që jo vetëm të tërheq me fjalën e ndezur e të figurshme por edhe me subjektin e jashtëzakonshëm.

 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Nuk është në stok

  Romani i Viktor Hygoit Shën Mëria e Parisit, i botuar më herët me titullin Katedralja e Parisit është një përkthim i shkëlqyer i Bujar Dokos, përkthyesit tonë të njohur. Që në fillim na duhet të vëmë në dijeni peripecitë që heq ky libër nga dashamirësia e atyre që e botojnë inkognito dhe pa të drejta. Por kjo ndodh rëndom në Shqipëri dhe pikërisht për...

  1 500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra