Paul Auster

Paul Auster eshte romancier, poet dhe eseist amerikan. Ai eshte edhe producent filmash. Auster eshte i njohur per lexuesit me Trilogjine e Nju Jorkut dhe Libri i iluzioneve, te cilat kane ardhur edhe ne shqip per lexuesit tane nga IDK

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një ndër shkrimtarët më të rëndësishëm e më të vlerësuar të letërsisë së sotme botërore. Figurë qendrore e kulturës së sotme amerikane, i kthyer thuajse në një kult. Sot Paul Auster konsiderohet si një ndër shkrimtarët më të rëndësishëm amerikanë, si dhe një ndër fi gurat kryesore të skenës letrare botërore.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Duke përdorur mjeshtërisht formën klasike të romanit dedektiv, të organizuar rreth një misteri që duhet zbuluar, Paul Auster krijon një Nju Jork të tijin fantastik, ku personazhet, në vetminë e tyre, vihen të kërkojnë të zbulojnë disa prej të vërtetave thelbësore të jetës njerëzore

  1 100 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra