Lauren Groff

Lauren Groff lindi në vitin 1978 në Kuperstoun, Nju-Jork. Ajo jeton në Florida dhe ka dy fëmijë. Është autore e romaneve Krijesat e tmerrshme të Temptonit (shumë i vlerësuar nga Stephen King) dhe Arkadia. Ndërsa ky roman, Fate dhe shtrëngata, ishte finalist i National Book Award 2015, i renditur nga Amazon, Washington Post, Kirkus dhe Library Journal si një nga librat më të mirë për vitin 2015. Po ashtu, ky libër është cilësuar si më i bukuri i vitit nga Barack Obama.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Me një stil të shkruari tejet të thellë dhe të shkëlqyer, Lauren Groff ka arritur t’i japë mjeshtëri rrëfimtare asaj që mund të lexohet si një pjesë teatrore, si një tragjedi e vënë në jetë nga dy personazheve të shkëlqyer; sepse çdo histori ka dy anë, ndërsa çelësi i një martese nuk është e vërteta, por sekreti.

  1 400 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër