Bamir Topi

Bamir Topi ka qene president i Republikes se Shqiperise dhe nje nga drejtuesit kryesor te Partise Demokratike pas viteve 90, si dhe perfaqesues i kesaj force politike ne Kuvendin e Shqiperise. Pas largimit nga presidenca, ai ka themeluar Forca e Re Demokratike (FRD)

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok
  I ri

  Autori Bamir Topi, ish-president i Republikës, është i njohur për lidhjen e fortë emocionale me kryeqytetin, vendlindjen e tij, por dhe për angazhimin politik në dekadat e tranzicionit shqiptar. Ndjeshmëri, qasje, këndvështrime dhe analiza janë elemente të strukturës së këtij libri me një nëntitull intrigues, “Doktrina politike e racizmit social mbi...

  2 000 Lekë
  Në stok
 • Ish presidenti i Shqipërisë Bamir Topi, sjell në një libër rrugëtimin e tij politik. Ai është konceptuar në formën e një bashkëbisedimi me gazetarin Bashkim Hoxha, ku Topi flet për karrieren e tij politike brenda PD-së, raportet me Berishën, ngjarjet e mëdha në Shqipëri si viti 1997 apo 21 janari 2011 dhe kohën e drejtimit të presidencës.

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra