Roxane Gay

Roxane Gay është shkrimtare, editore, opinioniste e njohur amerikane. Ajo është autore e përmbledhjes me ese “Bad Feminist” bestseller I “The New York Times” dhe e përmbledhjen me tregime “Gra të vështira” e cila tashmë ka ardhur edhe në gjuhën shqipe. Ajo ka lindur më 15 tetor 1974 në Nebraska të SHBA-së dhe dhe ushtron profesionin e pedagoges në Universitetin Purdue në Amerikë

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Libri “Gra të vështira” tregon për jetë stërmunduese, dashuri të zjarrta dhe marrëdhënie të pazakonta dhe problematike. Auorja u jep zë një kori grash të paharrueshme, në një përmbledhje brilante, që të kujton shkrimtaret Merritt Tierce, Anne Enright dhe Miranda July

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër