Ylli Molla

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 5 nga 5 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Historia e Arafatit, Kabiles, Lules, Amazonas, dhe luftetareve nga 11 shtete qe u pergatiten politikisht dhe ushtarakisht nga pedagoget shqiptare.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një histori me amerikanë dhe kulisa shqiptarë

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Libri i ri i gazetarit dhe botuesit Ylli Molla përmban 18 tregime me tematikë dhe subjekte të qëmtuara nga periudha 30-vjeçare e tranzicionit shqiptar. Shumica e tyre botohen për herë të parë. Disa prej tregimeve janë shkruar në fillim të viteve ’90 deri në vitin 2000, të tjerët gjatë vitit të fundit.  “Nata e fundit në Ulqin” është libri i dytë me prozë...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  Me një humor tepër të hollë - të denjë për ta shndërruar në film-komedi - kjo kronikë për historinë e emigrimit të fillimviteve ‘90, të eksodeve të mëdha tokësore e detare të shqiptarëve – Ylli Molla rrëfen në vetë të parë rrugëtimin e tij si njëri prej atyre mijëra shqiptarëve që kaluan maleve kufirin me Greqinë.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Në faqet e këtij libri do të gjeni dëshmitë e disa prej drejtuesve më të lartë të ushtrisë shqiptare, në vitet 1980-1990, kur u shfaq hapur kërkesa legjitime për Kosovën Republikë. Një pjesë e tyre janë botuar në gazetën Shekulli gjatë viteve 1998-2000, kur nisi dhe përfundoi me sukses lufta e vërtetë midis Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ushtrisë së...

  500 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 5 nga 5 libra