Adriana Trigiani

Adriana Trigiani është e dashuruar nga miliona lexues në mbarë botën për rreth 60 libra bestseller ku përfshihen edhe bestsellerat e New York Times

Adriana Trigiani është e dashuruar nga miliona lexues në mbarë botën për rreth 60 libra bestseller ku përfshihen edhe bestsellerat e New York Times, “Të gjitha yjet në parajsë”, “Gruaja e këpucarit”, seritë “The Big stone gap”, “Lucia, Lucia”, seritë e Valentinit; seritë e Violës të dedikuara për adoleshentë dhe librin bestseller me kujtime “Mos këndo në tavolinë” Ajo ka fituar çmim si skenariste e dokumentarit “Mbretëreshat e kohës së madhe”.


Trgiani tani po shkruan dhe drejton filmin “Big Stone Gap” i bazuar mbi romanin e saj si dhe kjo vepër po vihet në skenë në teatër.


Adriana Trigiani jeton në Greenwich bashkë me familjen e saj.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 3 nga 3 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Bukuria ndjellëse dhe madhështore e Alpeve italiane është sfondi i takimit të parë të Enzës, një vajzë e bukur me këmbë në tokë, dhe Çiros, një djalosh i shkathët që jeton në një manastir murgeshash

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Nje sinfoni epike e mrekullueshme e jetes, e nje familje tradicionale italiane ne rrjedhen e ndryshimeve dhe ritmeve te shpejta te enderres amerikane... Tigriani e mbush kete roman me endje muzikale dhe me nje dashuri qe zgjat gjithe jeten... Kujtime, humor, dashuri, deshtime, si dhe nje pike kthese e emocioneve te fuqishme."

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Autorja e bestseller-it absolut, edhe në Shqipëri, “Gruaja e këpucarit” vjen me një tjetër roman në gjuhën shqipe. Sërish një histori dashurie, në mjedise italo-amerikane, ku e kaluara rri pezull plot magji, dhe mister mbi fatet e dy personazheve të romanit, Nelës dhe Renatos. Trigiani ka një talent mahnitës prandaj edhe me këtë libër sfidon....

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 3 nga 3 libra