Roland Barthes

Roland Barthes është filozof, teoricient dhe kritik francez, - nje nga mendjet brilante te shekullit te XX ne teorite e strukturalizmit. Ka lindur më 12 nëntor 1915 dhe është ndarë nga jeta në vitin 1980

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Një zbulim i madh: Ditari i humbur i një mendjeje të madhe dhe një studim intim, thellësisht dinamik i pikëllimit i Roland Barthes, një prej mendjeve më të fuqishme në studimin e letërsisë në shekullin e XX

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Vjen me ne fund ne shqip nje nga pershkrimet me te thelluara mbi kenaqesine e te lexuarit te tekstit nga teoricienti dhe studiuesi francez, Roland Barthes, perkthyer nga Elvis Hoxha dhe hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Zenit

  700 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra