Sylvia Day

Sylvia Day është autorja e shumë romaneve më të shitura sipas New York Times, USA Today dhe bestsellerëve ndërkombëtarë në mbarë botën

Sylvia Day është autorja e shumë romaneve më të shitura sipas New York Times, USA Today dhe bestsellerëve ndërkombëtarë në mbarë botën. Në Curriculum Vitae të saj hasim një sërë punësh të pazakonta, që nga punonjëse e argëtimit në park e deri te përkthyese nga rusishtja për llogari të Shërbimeve Sekrete të Ushtrisë Amerikane.


Aktualisht punon si shkrimtare me kohë të plotë. Veprat e saj janë konsideruar si "aventura të jashtëzakonshme" prej Publishers Weekly dhe "magjike e argëtuese" prej Booklist. Ajo ka marrë një sërë çmimesh: çmimin e kritikës për librin më të mirë nga Romantic Times, çmimin EPPIE të The Electronic Publishing Industry Coalition, çmimin e National Readers, çmimin Reader's Crown dhe shumë herë është përzgjedhur ndër finalistët për çmimin prestigjioz "RITA Award of Excellence" për romancierët.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  Sylvia Day është autore me famë ndërkombëtare e më shumë se njëzetë romaneve që kanë fituar çmime, të shitur në më shumë se dyzetë vende të botës. Ajo është autore që ka zënë vendet e para të klasifikimeve në më shumë se njëzetetetë vende, me dhjetëra miliona kopje të shitura. Seria e saj “Crossfire” është përshtatur për televizion dhe të drejtat i ka...

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër