Anila Mullahi (Elezi)

Anila Mullai ka përfunduar studimet në degët Letërsi (1994-1998) dhe në degën “Punonjës social” (1995-2000) në Universitetin e Tiranës. Aktualisht mban titullin Profesor i Asociuar në fushën e studimeve letrare.


Prof. As. Dr. Anila Mullahi (Elezi) është pedagoge pranë Fakultetit Histori – Filologji, në degën e Letërsisë në Universitetin e Tiranës. Ajo është autore e librave: “Veçori të poetikës në prozën romanore të Kasëm Trebeshinës”(Dudaj) dhe e teksteve shkollore: “Gjuha shqipe, tekst shkollor i detyrueshëm për klasën e IX”, Pegi (grup autorësh), “Letërsia, tekst shkollor i detyrueshëm për klasën e XII”, Pegi, (grup autorësh) dhe “Letërsia, tekst shkollor me zgjedhje për klasën e XII” (Pegi).


Po ashtu, ka botuar me dhjetëra artikuj shkencor dhe ka marrë pjesë në konferenca brenda dhe jashtë vendit.


Së fundi, Anila Mullahi (Elezi) ka sjellë edhe një libër me përralla për lexuesit e vegjël, “Në botën magjike të Henrit”, hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese “Pegi”.


  

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Sa bukur të përfshihesh në botën e Henrit, ku mund të ndodhë gjithçka, ku mund të takosh gjithkënd sepse ajo është botë magjike. Ju ftojmë të bëheni edhe ju pjesë e saj.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne romanin “ Nje tokesor ne luften mes planeteve”, imagjinata do te na dergoje shume larg, ne nje galaksi tjeter. Nje tokesor gjendet papritmas ne mes te nje lufte planetesh. Luftra ka ne toke, por edhe ne galaktika te tjera, te largeta ku jashtokesoret luftojne per te pushtuar planete, per te rrembyer sa me shume burime energie.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra