Pandi Laço

Pandi Laço është skenarist, gazetar, moderator e producent, që karrierën artistike e ka të lidhur me televizionin. Ndër programet më të njohura televizive që mbajnë ¬firmën e tij si ideator janë “Histori me zhurmues”, “100 këngët e shekullit” dhe “Gjeniu i vogël”. Ai gjithashtu është autor i njohur në gjininë e këngës si tekstshkrues. Fitues i disa çmimeve të para në Festivalin e Këngës, disa nga këngët e tij kanë përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision Song Contest.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  I shkruar në periudhën e karantinës në muajt e parë të vitit, “Curvid” është një kronikë e jetës së personazhit kryesor, Nikut, në ato pak javë të shpërthimit të pandemisë, kur ende askush nuk e dinte se me çfarë kishte të bënte

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër