Delia Owens

Delia Owens është zoologe dhe shkrimtare amerikane. Ka lindur në vitin 1949 në Georgia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Është diplomuar në Universitetin e Kalifornisë dhe në Universitetin e Georgias. Libri i parë artistik është “Atje ku këndojnë karavidhet”, i cili është bërë menjëherë bestseller në SHBA dhe më pas në shumë vende të tjera të botës. Autorja ka shkruar edhe disa libra profesional si biologe për florën dhe faunën në SHBA dhe kontinete të tjera. Jeta e saj është e lidhur ngusht me natyrën dhe shumicën e kohës e kalon duke vëzhguar evoluimin dhe raportet e specieve. Shtëpia Botuese Dritan solli në shqip romanin e saj i cili është përkthyer nga Manushaqe Bako.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Deri më tani ky roman është shitur mbi 6 milionë kopje në mbarë botën, duke kryesuar për shumë javë me radhë listat e shitjeve të Amazon-ën. Njëherësh, platforma më e madhe online e lexuesve “Goodreads” e ka vlerësuar si një ndër librat që ka marrë më shumë yje dhe pëlqime. Po ashtu, “Atje ku këndojnë karavidhet” është vlerësuar si një nga 100 librat më...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Nuk është në stok

  #1 NEW YORK TIMES BESTSELLING PHENOMENON - Where the Crawdads Sing is at once an exquisite ode to the natural world, a heartbreaking coming-of-age story, and a surprising tale of possible murder. Owens reminds us that we are forever shaped by the children we once were, and that we are all subject to the beautiful and violent secrets that nature keeps.

  1 500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra