Angela Duckworth

Angela Duckworth, PhD, është Anëtare e Programit MacArthur në vitin 2013 dhe pedagoge e psikologjisë në Universitetin e Pensilvanisë. Ajo ka qenë këshilltare e Shtëpisë së Bardhë, Bankës Botërore, skuadrave të NBA dhe NFL, si dhe CEO-ve të kompanive të listës Fortune 500. Përpara se të niste karrierën e saj si studiuese, ajo themeloi një shkollë verore për fëmijët e varfër, që ka fituar edhe çmim. Ajo është gjithashtu themeluesja dhe drejtorja shkencore e Character Lab, një organizatë jofitim- prurëse me misionin për të avancuar shkencën dhe praktikën e përsosjes së karakterit. Ajo ka përfunduar studimet Bachelor për neurobiologji në Universitetin Harvard, Masterin për neuroshkencë në Oxford, dhe doktoraturën për psikologji në Universitetin e Pensilvanisë. Forca e karakterit: fuqia e pasionit dhe këmbënguljes, është libri i saj i parë.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Ne kete liber te domosdoshmer per kedo qe kerkon te arrije sukses, psikologia pinoere, Angela Duckworth u tregon prinderve, studenteve, edukatoreve, atleteve, biznesmeneve (me dhe pa pervoje) se sekreti i arritjes se jashtezakonshme nuk eshte talenti, por kombimini i vecante i pasionit dhe kembenguljes te cilen ajo e quan force e karakterit, - vendosmeri

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Ne kete liber te domosdoshmer per kedo qe kerkon te arrije sukses, psikologia pinoere, Angela Duckworth u tregon prinderve, studenteve, edukatoreve, atleteve, biznesmeneve (me dhe pa pervoje) se sekreti i arritjes se jashtezakonshme nuk eshte talenti, por kombimini i vecante i pasionit dhe kembenguljes te cilen ajo e quan force e karakterit, - vendosmeri

  1 200 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra