Evis Cerga

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Nuk është në stok

  Në mbrëmjet pa emër, televizioni kishte programe të mërzitshme dhe fëmijët flinin me pulat. Gratë vazhdonin të lanin rrobat që kishin mbetur pa larë ditën e diel, kur fëmijët dhe bashkëshortët kishin shkuar te Kopshti Zoologjik. Pjatat dhe përplasja e tyre e kujdesshme më tringëllijnë ende në veshë. Cigaret e tim eti dhe perdet që rënkonin nga nikotina....

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Shto në shportë Më shumë
  Cmim i reduktuar
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Një tjetër libër përshkrues për jetën dhe historinë e qytetit të Tiranës vjen nga një autore me penë të përkorë si Evis Cerga, e cila rend dhe reflekton për jetën e vendit ku jeton dhe punon. Këto skica nuk janë thjeshtë rrëfime letrare por synojnë që të kthehen në artefakte për banorët e saj në kësaj kohe dhe të çdo kohe.

  1 200 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra