Brajan Sukaj

Brajan Sukaj eshte nje nder autoret e rinj te letersise bashkekohore shqipe, i cili pati nje debutim te suksesshem me romanin "Ciklopi". Me kete roman fitoi cmimin e vitit ne Panairin e Librit Tirana 2018 dhe cimin romani me i mire i vitit per vitin 2018 dhene nga Bukinist.al. Romani i dyte "Viti i elefantit" shenon nje tjeter arritje ne zhanrin romanor tek ky autor.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 3 nga 3 libra
 • Shikim i shpejtë
  736 Lekë 800 Lekë -8% Në stok
  I ri

  Ky roman është shpallur fitues i çmimit të Panairit të Librit "Tirana 2018". Autori vjen me librin e dyte te tij, duke u shfaqur si nje nder zerat premtues ne zhanrin e romanit mes autoreve te rinj shqiptare.

  736 Lekë
  800 Lekë -8%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 104 Lekë 1 200 Lekë -8% Në stok
  I ri

  Brajan Sukaj vjen me romanin e trete para lexuesit shqiptar: “I pushtuari dhe nata”. Me dy romanet e meparshme “Ciklopi” dhe “Viti i elefantit” ka marre cmime letrare si “Romani me i mire i Panairit te Librit Tirana 2018” dhe “Romani me i mire i vitit” tek Bukinist.al ne vitin 2019.

  1 104 Lekë
  1 200 Lekë -8%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 104 Lekë 1 200 Lekë -8% Në stok
  I ri

  Autori Brajan Sukaj, fitues i trofeut të dyfishtë me romanin “Ciklopi” gjatë vitit 2019, me romanin më të mirë të vitit 2019 tek Bukinist dhe Panairi i Librit Tirana 2018, vjen me një roman të ri, i cilësuar si një prej prurjeve më cilësore të këtij autori. Sukaj konsiderohet një ndër prozatorët më të mirë në brezin e tij

  1 104 Lekë
  1 200 Lekë -8%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 3 nga 3 libra