Don DeLillo

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Don Delillo, - nje nga shkrimtaret me te njohur te letersise bashkekohore amerikane, vjen me romanin e dyte ne gjuhen shqipe, perkthyer nga Anxhela Cikopani dhe hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Albas

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Shkrimtari amerikan Don DeLillo është njëri nga shkrimtarët më të vlerësuar dhe më me ndikim sot në botë. Ai është autori i gjashtëmbëdhjetë romaneve dhe i tri dramave dhe është nderuar me shumë çmime të rëndësishme kombëtare dhe ndërkombëtare, ndër to: çmimi “National Book Award”, “Çmimi i Jeruzalem-it”, çmimi PEN/Faulkner për prozë etj. Prej vitesh,...

  1 100 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra