Paul Kalinithi

Paul Kalinithi ka lindur ne vitin 1977 dhe eshte ndare nga jeta ne vitin 2015 ne moshen 38 vjecare. Ai ka qene neurokirurg dhe shkrimtar. Kalinithi ka lene nje veper me titullin “Kur frymemarrja behet ajer” e cila u be brenda nje kohe te shkurter bestseller boteror. Tashme, ai eshte edhe ne gjuhen shqipe.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
  • Shikim i shpejtë
    1 000 Lekë Në stok

    Ky libër është shkruar nga një neurokirurg brilant si Paul Kalinithi i cili në një moment të jetës mësoi se ditët e tij në këtë botë ishin të numëruara. Në përpjekjen për të lënë një gjurmë pas për vajzën e tij, për familjen dhe miqtë, la këtë libër memuar i cili mbi të gjitha është një rrëfim i rrallë mbi pyetjen thelbësore se çfarë e bën një jetë me vlerë?

    1 000 Lekë
    Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër