Ludwig von Mises

Ludwig von Mises eshte ekonomist, filozof dhe mendimtar austriak i shekullit te XX. Ai eshte perfaqesues i ideve liberale, dhe themelues i shkolles se Vjenes ne fushen e  mendimit ekonomik

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Në këtë libër mendja liberale e Evropës së shekullit të XX shtron debatin se përse intelektualët janë skeptikë ndaj kapitalizimit. Njëherësh ky libër shërben edhe si një ballafaqim idesh mes atyre që mbështesin tregun privat dhe atyre që e kritikojnë atë.

  800 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër